Niżański Portal Informacyjny

Switch to desktop Register Login

Stowarzyszenie z Bielińca nawiązuje międzynarodową współpracę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Bielińcu koło Ulanowa odbyło się spotkanie z Dorotą Jaworską, redaktor naczelną kijowskiego kwartalnika Krynica. Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec rozpoczyna współpracę z tym czasopismem.

Kwartalnik Krynica to czasopismo wydawane dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Pismo zostało założone dwadzieścia lat temu w Kijowie. Obecnie nakład kwartalnika wynosi 1500 egzemplarzy. Pismo ma zasięg ogólnoukraiński i jest dotowane przez polski rząd.

Na łamach kwartalnika Krynica były już publikowane wiersze 90-letniej poetki z Bielińca Stanisławy Drzymały, teraz pojawi się tam poezja Józefa Mroczka z Bielin. W najbliższej przyszłości mniejszość polska na Ukrainie będzie miała również okazję zapoznać się z działalnością Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec.

– Naszym czytelnikom brakuje obrazu Polski takiej, jaka ona jest dzisiaj – mówi Dorota Jaworska, redaktor naczelna kwartalnika Krynica. – Wiele osób, do których dociera nasze pismo to mieszkańcy niewielkich miast, nie wszyscy mogą podróżować do Polski. Oni chcieliby zobaczyć jak mieszkają Polacy w takich małych miejscowościach, czym żyją i co ich interesuje. Brakowało nam obrazu prawdziwej Polski, czyli takiej, jaka jest w niewielkich miasteczkach.

Dzięki nawiązanej współpracy Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec będzie informować redakcję kwartalnika o swojej działalności. Na łamach czasopisma pojawią się informacje związane z organizowanymi przez stowarzyszenie uroczystościami, ciekawymi inicjatywami, lokalną twórczością i tajnikami regionalnej kuchni.

 

Skomentuj

Pola oznaczone (*) są obowiązkowe. Komentarze wulgarne, obraźliwe, oraz osób podszywających się pod stałych czytelników nie będą publikowane.
Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji przez administratora

Niżański Portal Informacyjny 2012 Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu internetowym www.nizanski.eu nie może być powielana, skracana, przeredagowywana i rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody właściciela portalu www.nizanski.eu Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody właściciela portalu www.nizanski.eu lub autorów jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Portal www.nizanski.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Niżański Portal Informacyjny, redakcja@nizanski.eu

Top Desktop version